czwartek, 2 maja 2013

5 SPOSOBÓW NA WIOSENNA PORZĄDKI W SZAFIE

Kiedy dni staja się co raz cieplejsze a w naszej szafie zaczyna brakować miejsca (skąd ja to znam :-)) to znak, że czas na wiosenne porządki. Oto 5 porad jak szybko i bezstresowo uporać się z tym zadaniem;

1. Przygotuj sobie odpowiednio dużo miejsca do pracy np łózki lub kawałek podłogi i opróżnij tam CAŁĄ zawartość szafy - zobaczysz ile dawno nienoszonych i zapomnianych ubrań odnajdziesz.

2. Zaopatrz się w 4 pojemniki lub worki do których będziesz segregować odzież:

A - rzeczy, które z pewnością włożysz w okresie wiosenno - letnim

B - ubrania typowo zimowe zapakuj je do worków próżniowych wkładając gałązkę lawendy. Pozwoli Ci to oszczędzić nawet do 80% miejsca, a po ponownym otwarciu nie spodka Cie niemiła niespodzianka (mole) a Twoje ubrania będą miały przyjemny zapach.

C - ubrania, których jesteś pewna, że nie założysz bo: zmieniłaś rozmiar ( schudłaś :)), znudziły się, ale są jeszcze w dobrym stanie, nietrafione prezenty itp.
Dowiedz się czy w Twojej okolicy nie ma osób potrzebujących, w ciężkiej sytuacji, które z pewnością ucieszą się z "nowych" ubrań (PAMIĘTAJ nigdy nie oddawaj odzieży bardzo zniszczonej czy poplamionej!!!!)
Możesz również zorganizować wymianę ubrań między przyjaciółkami.
W ostateczności zapakuj dobrze ubrania i wrzuć do pojemników na używaną odzież ( z pewnością znajdziesz je w Twoim mieście).

D - ubrania zniszczone, poplamione, rozdarte - takie, których nie można już nosić. Jeśli jesteś craftomaniaczką przyjrzyj się dobrze tym ubraniom, z pewnością znajdziesz sposób jak je zrecyklingować, może stara spódniczka stanie się supermodną torbą plażową lub etui na laptopa :-). Jeśli nie masz pomysłu wyrzuć worek do odpowiedniego pojemnika na śmieci.

3. Ubrania z pojemnika A posegreguj według przeznaczenia: ubrania do pracy, sportowe, wieczorowe, plażowe itp. Rezultaty zobaczysz natychmiast rano ubierając się do pracy czy szkoły nie musisz przekopywać się przez stertę koszulek w poszukiwaniu tej odpowiedniej.

4. Zainwestuj w odpowiednie wieszaki inne na spódniczki, spodnie apaszki. Bardzo ważna jest odpowiednia organizacja wnętrza szafy. Jeśli mamy mało półek a mnóstwo wolnej przestrzeni warto dokupić składane materiałowe regały, które pozwolą lepiej wykorzystać tę przestrzeń. Dobrze sprawdzają się również materiałowe pudła do których możemy powkładać odzież rzadziej używaną.

5. Jeśli masz trochę więcej czasu na porządki polecam wyprasowanie wszystkich ubrać które tego wymagają . Dzięki temu unikniesz porannego ganiania z żelazkiem :-). Naprawdę lepiej hurtowo wyprasować wszystko i mieć na jakiś czas spokój, niż codziennie rozkładać deskę i prasować po jednej czy dwie rzeczy.
Na koniec nie zostaje nic innego jak zawiesić bawełniane woreczki lub saszetki z ulubionym zapachem (lawenda, drzewo sandałowe, zapachy cytrusowe). Dzięki temu za każdym razem kiedy otworzysz szafę wprawisz się w dobry humor.

woreczki zapachowe


Życzę Wam udanych wiosennych porządków!!!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Blogging tips